26.12.2009

Mamona..........Pieniądze szczęścia nie dają ....kto  z nas nie zna tego przysłowia :) ale czy naprawdę wierzymy w to, co tak skrzętnie za kimś powtarzamy.
Ile prawdy jest w przysłowiach ?
Są ludzie którzy bez względu na stan majątkowy i tak będą nieszczęsliwi, chyba właśnie takim człowiekiem była osoba która to powiedziała, ten ktoś był pewnie majętny, ale z pewnoscią nie chciałby się zamienić miejscami  z kimś kto tych pieniędzy nie miał.


Wszyscy doskonale wiedzą że pieniądz żądzi światem, w dosłownym słowa tego znaczeniu, nie masz talentu? nieszkodzi, talent możesz sobie kupić, bo pieniądz ci to załatwi, jesteś idiotą? no to co, masz pieniądze, możesz zapłacić za dobry pomysł i już jesteś wielki, odnosisz sukces, nawet  twoje zdanie jest więcej warte. Masz talent nie masz pieniędzy, nie masz możliwosci rozwinięcia skrzydeł bo sukces też nie jest za darmo. Nawet jeśli cierpi Twoja psychika, to kupisz sobie odrobinę szczęścia aby zapomnieć o wielu nieprzyjemnościach które cie gnębią, podróże, nowy samochód, dom, czasami nawet zdrowie, zapłacisz za zabiegi na które normalnie trzeba byłoby czekać miesiącami a może i latami.Tyle kłopotów i problemów można rozwiazać za pomocą pieniędzy


Ile jest kobiet na świecie, które czują się nic nie warte, bo są tylko matkami, żonami, kochankami, sprzątaczkami, kucharkami i studiują do tego żeby podnieść swoją wartość mając nadzieję że ktoś to finansowo doceni i do tego siedzą przy boku marnotrawnego męża bo on zarabia więcej.Skoro płaci się bezrobotnym za nic nierobienie, to czemu nie można płacić kobiecie za wychowywanie dzieci, mało tego,nie pracując = pracując za darmo,  poświęca całą siebie dla przyszłych obywateli kraju, to po latach takiej pracy nie należy jej się nawet przyzwoita emerytura.
Mając pieniądze od razu wiedziałaby że ma więcej możliwości, czułaby się mocniejsza, pewniejsza siebie.
Pieniądz zmienia człowieka
zmienia, bo daje poczucie władzy, siły, nawet rzeczy niemozliwe zmieniają swój format i klęski mniej bolą, pieniądz może "zabić" zniszczyć, ale posiadanie ich pomoże się znowu podnieść.

 

I chyba większym nieszczęsciem jest ciągła pogoń za nimi niż samo ich posiadanie i dlaczego one na ogół lądują w rękach tych co ich mieć nie powinni.
Pieniądz nie powinnien żądzić człowiekiem ale powinien być srodkiem pomocy w życiu, powinien gwarantować nam bezpieczenstwo naszej egzystencji. 
Niech NOWY ROK będzie szczęśliwszy dla tych którzy ich naprawdę potrzebują, niech dostaną się do rąk tych których odmienią one życie, do wszystkich ambitnych o pięknych i delikatnych wnętrzach, którzy dzielnie walczą o swój byt.
***LEPSZEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH ***
*******

39 komentarzy:

Kamila pisze...

Mądre życzenia i bardzo prawdziwe.
Oby nikt z nas nie musiał wybierac między pracą, a rodziną. Pozdrawiam świątecznie

MajaK pisze...

....aby ich brak nie zakłócał spokoju ducha ...:)....

anya.es pisze...

Zgadza się w 100%... A życzenia , oby spełniły się , na dobre by wyszło nam wszystkim... :)

Ivonn pisze...

Sama prawda i jak dobrze ujęta w słowa. Zgadzam się w tym co napisałaś w 100%.
Oby Twoje życzenia się spełniły :)

pozdrawiam cieplutko
Ivonn

kalanchoe pisze...

jest jeszcze inna strona medalu, są rzeczy których nie kupisz za pieniądze, są chwile których byś za nie nie zamieniła...
Pozdrawiam serdecznie :)

aagaa pisze...

Pięknie to wszystko ujęłaś!I całkowicie się z Tobą zgadzam ..
Pozdrawiam świątecznie

madziula pisze...

wszystkiego najlepszego w nowym roku, i żeby pieniądze nie musiły o naszym szczęściu stanowić ...

MariaPar pisze...

Dylemat stary jak świat ! Mądrze ujeta myśl. Pozdrawiam

mabuobrazy pisze...

Wszystkiego najlepszego!!!

violcio11 pisze...

Trafilas w samo sdno. Zgadzam sie w zupelnosci z Toba. Zycze Ci rowniez wszystkiego co najlepsze. Pozdrawiam

Anonymous pisze...

Zgadzam sie z Toba - ja rowniez uwazam ze pieniedze szczescia nie kupia ale majac je latwiej uniknac nieszczescia. Wspanialego Nowego Roku!
Margo4

Pchełka pisze...

..na pewno na dużo pozwalają..ale też i na pewno zmieniają ludzi...pozdrawiam..nie chciałabym, żeby mi ich zabrakło...bo już w życiu tak miałam...ale też nie przywiązuję do nich wagi..razsa raz ich nie ma...Wszystkiego Naj...

raeszka pisze...

jak zawsze Twoje przemyślenia są prawdziwe i dobitne. Niestety fakt, że pieniądz rządzi światem chyba nigdy się nie zmieni, a my nie mając zbytnio wyboru musimy za nim gonić żeby żyć ... Żeby ich nikomu nie brakło w przyszłym roku ...

alizee pisze...

Racja co piszesz, pieniądze szczęścia nie dają, ale jak łatwo jest żyć nie musząc myśleć o tym, że jak za dużo wydam, to mi braknie do 1....
Pieniądze dają komfort niemyślenia o rzeczach drobnych, a czasem i ważnych (zdrowie). To duży luksus. Skupić się na tym co ważne. Niestety mało jest tych szczęśliwców, którzy tak mogą żyć. A niestety wielu traci rozum pod koroną z kasy.

Ja również dołączam sie do życzeń, aby pieniądze trafiły do tych, którzy ich potrzebują i umieją zrobić z nich użytek.

Pozdrawiam cieplutko

poczwarka pisze...

Problemy stare jak świat, czasy się zmieniają, ludzie przemijają, a dylematy wciąż te same... osobiście tego obecnie doświadczam będąc na wychowawczym... ale nie oddałabym tych chwil za żadne pieniądze świata...

Niech się dobrze dzieje, w tym Nowym Roku, co najmniej tak dobrze, jak w mijającym, a nawet jeszcze lepiej... i chwilki czasu na blogową odskocznię też życzę, bo czasem warto uciec od przytłaczającej, galopującej do przodu codzienności...

irenka pisze...

Życzenia wspaniałe, zgadzam się.
Trudno mi tylko zrozumieć, dlaczego bezrobotna gospodyni miałaby dostawać kasę i emeryturę?
Przecież tysiące kobiet wychowuje dzieci, prowadzi dom i pracuje na etacie. Im za drugi eteat w domu kasy się nie proponuje.
Pozdrawiam

ushii pisze...

Masz wiele, wiele racji... ostatni rok dla mnie to bardzo gorzka nauka tego wszystkiego co napisałaś... dlatego przyłączam się do Twoich życzeń i oby nikt nie musiał sprawdzać prawdziwości tego twierdzenia, by umiał być szczęśliwy bez pieniędzy, ale by ich nie brakowało gdy będą rzeczywiście potrzebne.

Jolanna pisze...

Pieniądze szczęścia nie dają, ale bardzo ułatwiają życie.
Dla mnie największym szczęściem jeśli chodzi o pieniądze jest to,że stać mnie na zapłacenie rachunków, reszta to rzecz względna.
Życzę abyśmy bardziej byli niż mieli bo złoty cielec zabija duszę.

ALEXA pisze...

Szczęście bez pieniędzy, czy bogactwo w nieszczęściu?
Które ze sloganów są mocno fałszywe? Czy można być szczęśliwym w biedzie...? Czy można być nieszczęśnikiem mając fortunę...? Do tej pory nie potrafię udzielić sobie na te pytania jednoznacznej odpowiedzi.
Życzę Ci (podobnie jak sobie), abyś nigdy nie musiała stanąć przed skosztowaniem, który z dylematów jest prawdziwy.

Imoen pisze...

Pieniądze likwidują wiele zmartwień, ale nawet największa fortuna nie sprawi, że człowiek będzie szczęśliwy, bo szczęście to nie drogi samochód czy podróże, szczęścia nie można kupić.

pozdrawiam serdecznie i życzę szczęścia w Nowym Roku.

MROFKA pisze...

Pieniądze pomagają w szczęściu a ich brak to prawdziwe nieszczęście. Może nie wszystko da się za nie kupić ale jeśli mamy to co najważniejsze stają się dopełnieniem naszego życia.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU, oby pieniądze pomogły Ci w spełnianiu marzeń, miłości, której za nie nie kupisz i prawdziwych przyjaciół, którzy będą przy Tobie bez względu na to czy je zdobędziesz czy też nie. Szczęścia i zdrowia, daru tworzenia i głowy pełnej nowych pomysłów.

kaan pisze...

To niestety prawda, pieniądz rządzi światem. Praca każdego człowieka, bez względu na to gdzie wykonywana i na czym polega powinna być właściwie wyceniona i wynagradzana. Często jednak spotykam się z umniejszaniem roli kobiet jeśli zajmują się domem, wychowywaniem dzieci. A przecież to ciężka i odpowiedzialna praca, wpływająca na życie społeczne danego narodu. Często na jakiś temat wypowiadają się ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym mówią, bo albo nigdy nie mieli dzieci, albo odeszli od rodziny i nigdy nie brali udziału w procesie wychowawczym własnego potomstwa. Ale są rzeczy, których nie kupię za żadne pieniądze, np miłości, szacunku, talentu. Dziękuję za życzenia noworoczne i tego samego życzę Tobie, a przede wszystkim miłości i szacunku, bo talent to masz przeogromny.

gaga64 pisze...

Witaj. Wypatrzyłam Cię na blogu Margo4. Poczytałam i spodobało mi się.
Ja tez kiedyś marzyłam, że jak przejdę na zasłużoną emeryturę to będę robić to co lubię. Ale niestety na wszystko potrzeba kasy. Nawet na spełnienie marzeń.
Prawdą jest, że pieniądze szczęścia nie dają ale...polepszają samopoczucie. I to zdecydowanie. Wiem to z autopsji.
Zgadzam się z Tobą, że kobiety, które odchowały dzieci, niekiedy kilkoro, prowadziły dom, dbały o męża, który pracował, powinny otrzymać jakąś skromną emeryturę. Przecież to cięższa praca od niektórej zawodowej. Wiem, że to problem złożony i nie do rozwiązania ale warty przemyśleń.
Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrych chwil, radości, miłości w Nowym Roku.
Zapraszam na mój blog.

gosiulaart pisze...

Oj ile ja takich przemyśleń miałam! Dla mnie zdecydowanie pieniądze szczęście dają i to jakie.I w wielu rodzinach pewnie też,nie ma co owijać w bawełnę i się wypierać.Nie myślę o wielkiej kasie ale tyle żeby godnie żyć.
Większość kłótni w rodzinach to chyba o kasę i kto ma gorszą robotę:czy mąż w pracy czy kobieta przy garach i dzieciach.Kobiety naprawdę się nie docenia,prowadzenie domu to ciężka harówa i walka o chwilę czasu na swoje pasje.

Zielicha pisze...

Dziękuję za życzenia. Dużo prawdy w tym, co napisałaś.
Brak pieniędzy potrafi podciąć skrzydła, czujesz jak się dusisz nie mogąc wyrwać się z pułapki, a z drugiej strony patrzysz na swą rodzinę i cieszysz się, że ją masz, że nie jesteś sama. Znam ludzi goniących za pieniądzem. Pracują oni na wiele zmian. Twierdząc, że tak trzeba, jest tyle przecież potrzeb. Oczywiście zgadzam się z tym, ale znałam też takich, którzy już nie są w śród nas, bo za bardzo za nim gonili. Może te słowa” pieniądze szczęścia nie dają” tyczą się właśnie takich sytuacji. Ogólnie biorąc pieniądz to bardzo wrażliwy temat. I przynosi wiele sporów. Niestety :)
Życzę, więc tobie Wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku!

Bobe Majse pisze...

Pięknie, mądrze i niebanalnie.
Wystawiająca spod śniegu nos (taki dzisiaj jest Kraków) Ola - Bobe Majse

Maugosha pisze...

Prawda ...... :))))))))))))
Pozdrawiam i zycze zeby ten Nowy Rok byl lepszy niz en co sie konczy :))))))

Piuma (Asia) pisze...

Zapraszam na mojego bloga www.piumka.blogspot.com/ po odbiór wyróżnienia "Kreatywnie! Bez końca!", które z całą pewnością właśnie Tobie należy się w sposób szczególny. Za każdą mą wizytę na Twoim blogu bardzo dziękuję.
Z pozdrowieniami i życzeniami na Nowy Rok.
Piuma

wildrose pisze...

Ciekawe spostrzezenie i ja podobnie mysle!
Nie gonie specjalnie za pieniedzmi, nie umiem oszczedzac choc powinnam i jakos nie trzymaja sie mnie. Wiec dziekuje za zyczenia i zycze niech i dla Ciebie ten Nowy Rok bedzie szczesliwy i dostatni no i zdrowy!

ivon777 pisze...

Ponadczasowy , mądry post. Taki, jak lubię , dlatego wracam do Twoich postów i wspominam je zawsze z nowymi refleksjami na przyszłość.
Pieniądze wiążą się z oszczędzaniem, to jest sztuka inwestowania, planowania i dokonywania wyborów . Marzę o całkowitej równowadze między portfelem a potrzebami . Tego Wszystkim życzę.
Niechaj zegary Nowego Roku 2010 wolniej odmierzają czas, by każdy dzień Nowego Roku mijał Ci w zdrowiu, szczęściu i spokoju. A noc Sylwestrowa była magiczna i niezapomniana. Do Siego Roku. Moc serdecznych uścisków.

ALEXA pisze...

Wszystkiego dobrego, zdrowia i spełnienia marzeń życzę Ci z całego serca w Nowym Roku 2010 :)

blogniedzielny pisze...

dziekuje Wam dziewczyny za skladanie swoich mysli w komentarzach,jest to zawsze wspanialym doswiadczeniem i malutka odrobinka poznawania Was.to Wy jestesce " winne" tego ze bede starac sie jednak pisac dalej tego bloga choc zamierzenia mialam juz inne :) :) :)

Dorota pisze...

Podobno pieniadze szczęścia nie dają, ale bez nich ciezko jest... Stara prawda.
A na Nowy Rok życze wszystkiego dobrego, duzo usmiechu na twarzy i pogody ducha i wszystkiego naj...
pozdrawiam cieplutko
Dorota

Elle pisze...

Dobrego, zdrowego i szczęśliwego nowego roku!
Pozdrawiam serdecznie :)

Arkadia pisze...

Bardzo mądrze to wypowiedziałaś,jakbyś z ust mi wyjęła.Chciałabym,aby Twoje życzenia spełniły się i aby wszystkie matki zostały w przyszłości docenione i uhonorowane godziwą emeryturą.Mam nadzieję,że te marzenia kiedyś się spełnią...Szczęśliwego Nowego 2010 Roku!

kaprysia pisze...

Drogi Blogu Niedzielny, na ten Nowy Rok życzę Ci spełnienia pragnień i szczęścia z pieniędzmi lub bez.Raczej jednak z pieniędzmi, bo wiele ułatwiają kiedy traktuje się je jako środek do osiagnięcia celu, a nie cel sam w sobie. Pozdrawiam sylwestrowo, a po szczegółowe życzenia zapraszam do siebie;)))

Danka M. pisze...

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

Dorota pisze...

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Ciebie i Twoich Bliskich!

Agrest pisze...

Witaj :) Odwiedziałaś mnie na moim zupełnie nowiutkim blogu i bardzo Ci za to dziękuję. Zapraszam zawsze - i ja też będę Cię odwiedzać. Wszystkiego dobrego w nowym roku! Pozdrawiam - Agrest